KALOSZE SPOSOBEM NA NIEPOGODĘ I.. MĘŻCZYZNĘ

Kalosze nigdy nie stały się bohaterami książek czy filmów. Warto jednak poświęcić im chwilę, bo bez nich…Mało kto wie, że początkowo nie służyły jako obuwie, lecz jako..ochrona obuwia. Zakładano je na obuwie właściwe podczas deszczowej pogody i pełniły wtedy funkcję ochraniającą. Były niskie ( pod kostkę ) i mało atrakcyjne wizualnie. Później oczywiście ewoluowały i dziś funkcjonują z podziałem na płeć i wiek ( biorąc pod uwagę wiek ich właściciela )..

O tym, że wybór kaloszy może zdecydować o naszej przyszłości przekonała się w ubiegłym roku mieszkanka Kłodzka. 23-letnia Aneta zakupiła w jednym z miejscowych marketów białe, gustowne jak na ten rodzaj obuwia kalosze. Nie byłoby w nich nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zostały przyozdobione wzorem łowickim, co na białym tle prezentowało się dość efektownie. Cena 35 zł również była atrakcyjna, więc kobieta była bardzo zadowolona z zakupów. Buty spoczęły w domowej szafce i czekały na…deszcz. Po tygodniu ulewa zalała Kłodzko i Aneta wyjęła z szafki kalosze, ruszając w nich pieszo do pracy. Była pielęgniarką w szpitalu, do pracy miała niedaleko. Jak codziennie rano, zatrzymała się przed przejściem dla pieszych niedaleko twierdzy kłodzkiej. Czerwone światło zmieniło się w zielone, więc dziewczyna ruszyła po pasach…po dwóch krokach jednak tracąc równowagę z powodu potrącenia przez samochód. Upadła, uderzyła głową w krawężnik i wylądowała w szpitalu. Sprawcą wypadku był 31-letni Krystian, lekarz z tego samego szpitala, w którym pracowała Aneta. Dlaczego nie zatrzymał się na czerwonym świetle?

Aneta trafiła na stół operacyjny, podejrzewano wstrząs mózgu, jednak na jej szczęście skończyło się na złamaniu ręki i potłuczeniach. Kiedy wieczorem obudziła się w jednej ze szpitalnych sal, zobaczyła nad sobą zatroskaną twarz Krystiana, który pełnił tego dnia dyżur.  Nie miała do niego żalu, takie sytuacje się zdarzają, choć zdarzać nie powinny. Zapytała go tylko, dlaczego nie zatrzymał się na tym felernym przejściu, skoro miał czerwone. Krystian spiekł raka, ale wydukał z siebie, że…zapatrzył się w jej kolorowe kalosze. Nie dodał oczywiście do tego, że zgrabne nogi Anety odziane w dość krótką spódniczkę, dopełniały całości.

Zdziwisz się zapewne, drogi czytelniku, że miał to być tekst o damskich kaloszach, a one pojawiają się w nim tak rzadko. To jednak jeszcze nie finał, bo ten będzie zgoła nieoczekiwany, ale nadający się na scenariusz hollywodzkiego melodramatu. Krystian zakochał się Anecie i już pół roku po wypadku stał z nią na ślubnym kobiercu. Nie, nie liczcie na to, że Aneta wychodziła za mąż w owych białych kaloszach z folklorystycznym motywem. Jednak gdyby nie one…

3 thoughts on “KALOSZE SPOSOBEM NA NIEPOGODĘ I.. MĘŻCZYZNĘ

  1. Hello! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
    I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

    Chung cu Rivera Park Ha Noi – 1 du an can ho cao cap nam o dia
    chi 69 Vu Trong Phung – quan Thanh Xuan. Tim hieu thong tin mo ban chinh thuc mua chung cu Rivera Park Ha Noi trong thang
    8 2016 nay tai day. chung cư 69 vũ trọng phụng http://chungcuthetworesidence.com/chung-cu-rivera-park-69-vu-trong-phung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *